Cumhuriyet 96 yaşında! Devlet erkanı Ata'nın huzurunda
Türkiye Cumhuriyeti'nin 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yurtta, KKTC'de ve yurt dışındaki temsilciliklerde törenler düzenlendi. Devlet erkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde Anıtkabir'de Ata'nın huzuruna çıktı.
29 Ekim 2019 - Salı 12:06

Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ncı yıl dönümünde Anıtkabir'de tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı katıldı.

Anıtkabir'de düzenlenen resmi törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılırken devlet erkanı, Aslanlı Yolun ardından Atatürk'ün mozelesine çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

BARIŞ HAREKATI VURGUSU

"Aziz Atatürk, bugün millet olarak büyük bir heyecanla Cumhuriyetimizin 96'ıncı yıl dönümünü kutluyoruz. Bu gurur günümüzde zatıaliniz ve istiklal harbimizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Bağımsızlığımıza ve milli bekamıza yönelik saldırıların arttığı bir dönemde, kurtuluş savaşımızı zafere taşıyan direniş ruhuyla mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz.

9 Ekim'de başlattığımız ve başarılara imza attığımız Barış Pınarı harekatıyla Suriye sınırı boyunca kurulmak istenen terör koridorunu dağıtarak kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik.

Ruhun şad olsun."

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...