Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Bayramda sokağa...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Bayramda sokağa çıkma yasağı gelecek mi?" sorusuna yanıt verdi: İhtimal dahilinde

Editor: Haber Editörü
03 Mayıs 2020 - 03:26
Reklam

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahimKalın, 24 TV'de Helin Aslan'ın Türkiye'deki koronavirüs salgınıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kalın virüs salgını kapsamında en çok merak edilen konuların başında gelen "Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi?" soruna da yanıt verdi.

Türkiye'deki koronavirüs salgınının düşüşe geçtiğini belirten Sözcü Kalın, halkın uyarılara uyduğunu ve vaka sayısında düşüşe geçildiğini, tedbirlerin ramazan ayı ile bayramda da devam edeceğini vurguladı.

"BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLMESİ İHTİMAL DAHİLİNDE"

"Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması ihtimaller dahilinde mi?" sorusuna Kalın, şu karşılığı verdi: "İhtimaller dahilindedir. Bu önümüzdeki üç haftada salgının seyri tarafından belirlenecek bir takvim. Şu an bir şey söylemek erken. Bu konuyla ilgili Bilim Kurulu'nun önerileri alındıktan sonra varılacak nihai kararı, Sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyuyla paylaşacaktır."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Osman duran
    4 ay önce
    Halkimiz cok bunaldi buna bende dahilim egerki çözüm olacak bu virus bitecekse bayramdada olmali yasak zira bugune kadar cektigimiz sıkıntı larin bosacik masida var bayramda yasak olmadigi takdirde sosyal mesafe gibi kurallar uyulmicak yasak olsun olmasina ama birazdaha gevsek orneyin yuruyerek bakkal ve marketlere gide bilelim en azindan bu ola bilir