Karaman’ın Genç İş Adamı Korona Virüsüna Yakalandı

Karaman'ın Genç İş Adamı Korona Virüsüna Yakalandı

Yapılan testler neticesinde,bir apartman'da yaşayan ailelerde pozitif corona virüsü, test sonucu tespit edilmişti.

Editor: Haber Editörü
30 Mayıs 2020 - 19:14 - Güncelleme: 31 Mayıs 2020 - 15:03

Karaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca, Siyahser Mahallesindekoronavirüs(Covid-19) pozitif vakalarının görülmesi ve aynı hanede yaşayan temaslı sayısının fazla olması nedeniyle iki apartman karantinaya alındı.

Karaman Valiliği'nden yapılan duyuru şu şekilde," 1-Siyahser Mahallesi 941 sokak No:7 Yıldız Apartmanı ile Siyahser Mahallesi 939 Sokak No:6 Kardelen Apartmanında yaşayan bazı vatandaşlarımızda Koronavirüs(Covid-19) pozitif vakalarının görülmesi ve aynı hanede yaşayan temaslı sayısının fazla olması nedeniyle; 
Koronavirüs(Covid-19) salgınının yayılarak vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmesini engellemek amacı ile belirtilen adreslerdeki apartmanların, 30/05/2020 Cumartesi Günü saat 13:00 itibariyle ikinci bir karara kadar karantinaya alınmasını, 
Belirtilen adresteki apartmanda ikamet eden vatandaşların daire ve apartmandan giriş ve çıkışlarının yasaklanmasına, 
2-Yukarıda belirtilen söz konusu tedbirlere ve kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. ve Kabahatler Kanununun 32. maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, konusu suç teşkil eden davranışlarda ise Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir" denilmişti.

Bu kişilerin içinde bulunan Karaman'ın tanınmış simalarından  Recep Yıldız ve kardeşi Bahadır Yıldız'ın da testlerinin pozitif çıktığı öğrenilmiştir.

Bizde Karaman İli Gazetesi olarak geçmiş olsun dileklerimizi sunar en kısa sürede acil şifalar dileriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..