Sokağa Çıkma Yasağı ve Akıllardaki Soru: Marketler, Fırınlar...

Sokağa Çıkma Yasağı ve Akıllardaki Soru: Marketler, Fırınlar Açık Olacak Mı?

Ülkemizde korona virüs ile mücadele kapsamında gelen sokağa çıkma yasaklarına eklenen 4 günlük sokağa çıkma yasağı 16 Mayıs tarihinde 00.00 dan itibaren başlamıştı.

Editor: Haber Editörü
18 Mayıs 2020 - 21:26
Reklam

İnsanların en fazla temasta bulunduğu marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar ve internetten satış yapan bir çok yer 16-17 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı kapsamında kapalı olacaktı.

19 Mayıs'ta dahil toplam 4 gün sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Vatandaş 18 Mayıs'ta sokağa çıkabilmenin mümkün olup, olmayacağını araştırıyordu.


Yapılan açıklamada vatandaşın ihtiyaçlarını karşılayabileceği belli bir saat aralığı olacağını ve marketler, kasaplar, bakkallar gibi işletmeler açık olacağı duyurulmuştu.
18-19 Mayıs tarihlerinde marketler, manavlar, bakkallar, kasaplar gibi işletmeler saat 10:00-16.00 aralığında vatandaşın ihtiyaçlarını karşılayabilmesi faaliyet gösterecektir.


18-19 Mayısta 65 yaş üstü ve 20 yaş altında olan vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı devam edecek mi?


Temel ihtiyaçlarını karşılamak için araç kullanmadan ve sınırlı olarak, en yakın market, bakkal, kasap gibi işletmeleri 10:00-16:00 saatleri arasında kullanabilecektir.


Evden çıkmadan adresinize internet üzerinden de market, kasaplar, bakkal ve manav ihtiyaçlarınızın da siparişlerinizi online olarak verebilirsiniz.
Sokağa çıkma yasağı boyunca sadece fırın veya unlu mamül üretimi yapan ve sadece ekmek ve tatlı satışı yapan bayiler açık olacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..