Yeni Valimiz Bugün Göreve Başlıyor

Yeni Valimiz Bugün Göreve Başlıyor

Karaman'ın yeni Valisi Mehmet Alpaslan Işık, bugün görevine başlıyor.

Editor: Haber Editörü
19 Haziran 2020 - 12:08

Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile birlikte Karaman Valisi Fahri Meral’in Mülkiye Başmüfettişliğine getirilmesinin ardından Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Alpaslan Işık’ta, Karaman Valisi olarak atanmıştı.

 

Fahri Meral’in görevden ayrılması ile birlikte Karaman’ın yeni Valisi Mehmet Alpaslan Işık’ın ne zaman göreve başlayacağı merak uyandırmıştı. Edindiğimiz bilgiye göre, Vali Işık bugün saat: 15.00'da valilik binası önünde yapılacak karşılama töreni ile göreve başlayacağı öğrenildi.

 

En çok merak uyandıran bir konu da Vali Işık hakkında çok bir bilginin olmadığıydı.

 

Gazetemizin araştırmalarına göre aslen Mardin İli Midyat İlçesinden olan Vali Işık 1991-1998 arasında ülkemizin çeşitli yerlerinde kaymakamlık yaptığı, daha sonra teftiş kuruluna atandığı öğrenildi.

 

Teftiş kurulu başkanlığını başarılı şekilde yürüten Işık’ın devletin çok önemli ve kritik soruşturmalarını titizlikle yürüttüğü ve çok başarılı çalışmalara da imza attığı öğrenildi. Beyefendi, kibar kimliğinin yanında, çalışkanlığı ile takdir gören Vali Işık, bugün Karaman’da yeni bir sayfayı açacak.

 

Ayrıca Karaman’a 2010 yılında teftişe geldiği süreçte şehri de yakından tanıma fırsatı bulan Vali Işık’ın şehrimizde birçok dost, arkadaş edindiği ve yıllardır irtibatı kesmeyip görüştüğü de öğrenildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..